Home oyun battleroyale Apex Legends: Mikro ödemeler Nasıl Çalışıyor?
Apex Legends: Mikro ödemeler Nasıl Çalışıyor?

Apex Legends: Mikro ödemeler Nasıl Çalışıyor?

13
0

Respawn’ın yeni battle royale oyunu Apex Legends , düşmüş bir oyuncuyu için yeni karakter kıyafetlerinden özel animasyonlara kadar onlarca kozmetik kilidi açabilir. Hepsi oyunda ilerleyerek ya da ganimet kutularında gerçek para harcayarak kazanılabilir. İşte Apex Legends’ın mikro ödemelerinin nasıl çalıştığının bir dökümü .

Oyunun fiyatı ne kadar?

Apex Legends’ı oynamak ücretsizdir ve sekiz karakterinin altı tanesinin kilidi açılmıştır. Diğer ikisini, Toxic Trapper Caustic ve Holographic Trickster Mirage’ı almak için, 12.000 efsane jetonu, Apex Legends’ın iki oyun içi para birimi, api, ya da 1,500 Apex jetonu için 15 dolar eşdeğeri harcamak gerekir.

Mikro ödemeler nelerdir?

İki karakterin kilidini açmak için ödeme yapmanın ötesinde, oyunun geri kalan mikro ödemeleri, eşyaların kilidini açmak için eşyaları veya Crafting Metals denilen malzemeleri içeren Apex paketleri adı verilen yağma kutuları etrafında dönüyor. Bu eşyalar aşağıdaki kategorilere ayrılabilir: karakter skinleri, silah skinleri, bannerlar, pozlar, quitps ve bitiriciler.

Bu kategorilerin her birinde kilidi açılabilir öğeler ortak, nadir, epik veya efsanevi olabilir. Ürün ne kadar nadirse, kilidini açmak için maliyeti o kadar fazla Crafting Metals. Yeni bir yağma kutusunu açtığınızda daha nadir eşyaların ortaya çıkma olasılığı da daha düşüktür. Her yağma kutusu, aşağıdaki oranlarla üç eşya içerir:

  • Nadir veya daha iyi ürün:% 100
  • Epik ya da daha iyi bir ürün:% 24.8
  • Efsanevi ürün:% 7.4

Para harcamadan her şeyi alabilir misin?

Sadece oyun oynayarak kazanabileceğiniz yağma kutusu sayısı 45 ile sınırlandırılmış olduğundan, mümkün görünmüyor. Ortalama bir insanın 100 seviyeye ulaşmasının ve tüm bedava yağma kutularını kazanmasının ne kadar süreceğini tam olarak bilmek zor. Tabii ki, çoğu insan muhtemelen en sevdikleri karakter için en güzel şeylerin kilidini açmak isteyecektir.

Sadece bir örnek olarak, Bloodhound’un efsanevi skinlerinin dördünün kilidini açmak için 4.800 Crafting Metal’e ihtiyacınız olacak. Açtığınız her bir ganimet kutusunda nadir bulunan bir Crafting Metal yığını garanti edilse bile, tüm efsanevi kaplamaların kilidini açmaya yetecek kadar, yani 160 ganimet kutusu almak gerekir. Alternatif olarak, Pathfinder’ın efsanevi Angel City Pacer skini Apex Legends mağazasında şu anda 1800 Dolar eşdeğeri olan 1.800 Apex madeni paraya satılıyor. Karşılaştırma için, Fortnite’deki epik skinler, 20 dolara eşdeğer olan 2.000 V-Bucks’a mal oluyor.

Premium para birimini normal oyun yoluyla kazanabilir misiniz?

Hayır. Apex paraları yalnızca gerçek para ile satın alınabilir.

Mikro dönüşümler oyunu etkiliyor mu?

Hayır. Her şey tamamen kozmetik. Hangi skins kullandıklarına bağlı olarak oyuncuların tespit edilip tanımlanmasının daha kolay veya az kolay olabileceğini iddia ederken, Apex Legends’ın hiçbir öğesi altta yatan oyunu etkilemiyor.

Başka herhangi bir şey?

Diğer battle royale oyunları gibi, Apex Legends , Mart ayından itibaren dönemsel bir savaş geçişi elde edecek. EA , bunun ne kadara mal olacağını henüz açıklamamasına rağmen, oyuncuları, oyunu oynarken döneme özel kozmetik ürünlerle ödüllendireceğini biliyoruz. Her dönem yaklaşık üç ay sürecek.

Apex Legends ilerleyen vakitlerde mikro ödeme sistemine farklı bir denge getirebilir. Siz ne düşünüyorsunuz görüşlerinizi bizimle paylaşın lütfen.

(13)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir