Gelecek Vaadeden 15 Spor Teknoloji Girişimi

En son teknolojilerin hızlı bir şekilde benimsenmesi, oyuna hiç görülmemiş bir bakış açısı ile seyirci deneyimini artırarak spor endüstrisinin alanını değiştiriyor. Bu kuruluşlar geçmiş verilerden yararlanarak oyunların ve oyuncuların derinlemesine istatistiklerini sağlayabilirler. Bu istatistikler sadece ekiplerin performanslarını karşılaştırmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda ne yapacaklarını belirlemelerine de yardımcı olur. Spor takımları, yaralanmaları önlemek ve oyuncularının performansını artırmak için giyilebilir cihazlardan topladıkları çok sayıda veriyi analiz etmek için makine öğrenimi (ML) modellerini kullanıyor.
Bugün teknolojinin onaylanması, hakemler ve hakemler olduğu için çeşitli oyunlarda karar verme sürecini yeniledi.

Startupcity’ye göre umut verici 15 Spor Teknoloji girişimi

Volt Athletics

Volt Athletics, ileri teknolojiyi birinci sınıf uzmanlıkla birleştirerek sporculara hiper kişiselleştirilmiş egzersizler sağlar.

Zepp Labbs

Şirket, salınımı üç boyutta yakalayan, ölçen ve analiz eden ve saniyede çeşitli veri noktalarını kaydeden Zepp Sensörü sunar.

Boxcast

Her spor dalında yer alan kuruluşlar için uçtan uca canlı video akış platformu sağlayan bir spor teknolojisi girişimi (Gençlik, Lise, Kolej ve Profesyonel) boxcast.com

Empericus

Sporculara, antrenörlere ve antrenörlere “eyleme geçirilebilir bilgiler” sunmak için yapay zeka, klinik bilim ve spor tıbbı verilerinin gücünü en üst düzeye çıkaran bir spor teknolojisi girişimi

 empericus.com

Fanthreesixty

FanThreeSixty, sinerjik fan deneyimine yol açan 360 derecelik fan oluşturarak veri odaklı çözüm sunar.

 www.fanthreesixty.com


Fikir Laboratuvarı

Fikirler Laboratuvarı, insanların hareket, performans ve oynamayı anlamak için özellikle hareket analizi alanında yapay zeka çözümleri geliştirmek için geniş bir müşteri yelpazesi ile çalışır ve ortak çalışır.

 ideaslab.com

Pixellot

Genellikle TV’de yer almayan popüler sporların ve diğer niş sporların daha düşük seviyelerini yayınlamaya odaklanır

 www.pixellot.tv

BDB

Belirleyici spor anlayışlarını ortaya koyan spor verilerini keşfetmek için veri analizi ve BI platformu kullanır.

Dashtag

Futbolcuların çizgi yardımıyla istatistikleri kullanarak bireysel ilerlemeyi izlemelerine yardımcı olur.

Fit Tech Giyilebilir Ürünler

FTW, yüksek performanslı sporcular ve koçlara giyilebilir sensörler kullanarak gerçek zamanlı olarak tüm vücut kinematiğini görselleştirmek için bir araç sağlar.

Shot İmpact Technologies- Kuvvet Darbe Teknolojileri

Ebeveynlerin, antrenörlerin ve liglerin sporcularda sarsıntı protokolleri gerçekleştirmesine izin veren mobil uygulama yazılımı sunar.

ShotTracker

Sensör tabanlı teknolojiyi kullanarak uygulama ve oyunlar sırasında gerçek zamanlı basketbol istatistikleri sağlar.

Stack Sports

Ulusal yönetim organları, gençlik spor ligleri, kulüpler ve dernekler, ebeveynler, antrenörler ve sporcular için entegre bir teknoloji platformu sağlar.

STRIVR

Sporcular için sahada veya sahada olmadan gerçek zamanlı uygulama temsilcilerini çoğaltmak için sanal gerçeklik eğitim yazılımı geliştiren bir spor teknoloji şirketi.

VICIS

Doğrusal ve dönme kuvvetini azaltan futbol kaskları tasarlar ve üretir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir